УрукЪ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Укрепление на кланъ УрукЪ
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Зимен ларп

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСря 6 Яну 2010 - 12:06



ЗИМЕН ЛАРП


Награда за участие: 30 сигли (национален боен кланов ларп). За постижения на бойното поле главатарят може да раздаде допълнителни сигли (до 30 на боец с впечатляващо постижение).

Наемниците на клана ще получат сигли за участието и евентуално за постиженията си. Наемници за този ларп:
- Варг.
Други няма или са се отказали (доколкото знам).

Ако някой има идеи или нужда от въоръжение за ларпа, да изпищи в тая тема.

Върнете се в началото Go down
Varg
Армаук'Нар
Varg


Брой мнения : 29
Сигли : 40

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСря 6 Яну 2010 - 14:46

Ам Гадинка аз да напомня за щита ти, най-вероятно не си забравил де ама да си кажа. По принцип мисля, че не трябва да получавам сигли, шото не съм официален член, ама щом сте го решили, лошо няма. Усмихнат

Все пак някой има ли представа на коя спирка трябва да се слезе за ларпа? Аз мисля, че се сещам коя е, но не съм сигурен.
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСря 6 Яну 2010 - 15:06

Помня за щита ;)
Придобитите от теб сигли в определен момент могат да се сдобият със значение ex tunc Плезене
И за други потенциални членове на клана би трябвало занапред така да подхождаме - не да ги вземаме веднага, а като понатрупат сигли. Даже няма нужда от въвеждане на статут на "кандидат-член" - все пак не сме маниаци сектанти като Дуловци. От една страна, не вземаме всеки, който поиска, а от друга, когато някой се е сражавал рамо до рамо с нас, не можем да не му признаем заслугите и поне донякъде да го приемем като свой.

За спирката не знам - не е ли тая на центъра на Железница?
Върнете се в началото Go down
Varg
Армаук'Нар
Varg


Брой мнения : 29
Сигли : 40

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСря 6 Яну 2010 - 17:18

Е мен ми е ясно, че ми искаш хубавата дупарата в редиците на Урук, най-вяроятно и заради това ще ми се присъдят сигли, но аз съм казал какво мисля да правя, Орка знае мн добре. След четвъртия кланов ларп ще реша за клановата ми принадлежност, ако въобще имам нужда от такава. Както и да е, тва е друг въпрос.

Тъй като Сайре кифлата няма да идва, се освобождават бяла туника, чифт черни кожени брейсъри и единия ми клюн. Ако на някой му потрябват да си каже.

А за спирката мисля, че е точно тази на центъра на Железница. Наоколо има магазини, както и ако не се лъжа обръщалото на 98. Ако е тази спирката се пада 5 или 6 спирки преди последната за Плана. Хелън като пусне инфо за точната спирка, просто ще питаме шофьора за мястото, той ще си каже. Ако ли не Брадва
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСря 6 Яну 2010 - 19:27

Varg написа:
Е мен ми е ясно, че ми искаш хубавата дупарата в редиците на Урук, най-вяроятно и заради това ще ми се присъдят сигли, но аз съм казал какво мисля да правя, Орка знае мн добре. След четвъртия кланов ларп ще реша за клановата ми принадлежност, ако въобще имам нужда от такава. Както и да е, тва е друг въпрос.

Варг...
Няколко пъти, когато се перчиш така, все се каня да ти обясня.
Аз имам някаква визия за развитието на клана като общност и за тази визия не си необходим нито ти... нито дори аз. Ние с теб само сме подходящи - нищо повече. Две кофи вода в една река.
Защото кланът е общност, изградена върху някакво забавление, и като всяка човешка общност се развива динамично - едни идват, други си отиват, кой както му е удобно и в зависимост от това как вървят нещата. И това е единственият начин: затворените общности полека-лека изчезват.
Ти си подходящ за клана като лично излъчване, стил на игра и т.н. Освен това имаш тенденция да проявяваш траен интерес към ларп. Ние те харесваме. Всичко това са важни предпоставки и те те правят годен да бъдеш част от тази общност - но да си част от общност е фактическо положение, а не формалност.
Идеята на сигловата система е да помогне за това, формалното положение на нещата да бъде държано максимално близко до реалното. Не знам дали ще заработи така, но си струва да опитаме. Целта е да стане онези играчи, които по-често действат заедно като общност, да имат повече сигли, а другите, които се явяват от дъжд на вятър - да имат малко или никакви сигли. И хубавото е, че на системата като цяло изобщо не й пука, че ти не се водиш член на клана, а пък Вортекс се води - все едно, в края на годината ти като имаш 100 сигли, а той 20, това ще е критерий за нещо - най-малкото за теб и за него да се замислите. Това обаче не прави единия повече мъж или по-добър приятел на другите - това просто са различни неща.
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyПет 8 Яну 2010 - 13:21



Кандидатури за НАЕМНИЦИ на клана:

- Варг
- Зайо

Ако някой има нещо против някого от посочените по-горе, да го каже сега или да замълчи навеки Брадва

Върнете се в началото Go down
Varg
Армаук'Нар
Varg


Брой мнения : 29
Сигли : 40

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСъб 9 Яну 2010 - 22:00

Абе кат цяло ларпа не ме изкефи. Отново съберете петте лайна, типичния Грахасовски куест. Другите мн се бяха постарали, особено Робър. Самият ритуал беше мн як. Но чесно казано вече ми е писнало от безмислено битки и само да се колим кат овце из гората. Самата система на ларпа не ме изкефи. Прекалено стандартна без нищо особено. Освен това нашо, любимо Дуло няма да ги коментирам, иначе модераторите на тоя форум могат да ме баннат. Особено за държанието на Бързев мога да кажа само Дупе

Но не ме разбирайте погрешно. За мен беше истинско удоволствие да играя редом със всеки един от вас, няма такъв ролплей, евалата. Дори и когато безкрайно ни колеха, не си загубих морала за миг. Благодаря на Гад за осигурения щит. Абе въобще благодаря на всички. Урук владее всичко под стоманен орски ботуш.
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСъб 9 Яну 2010 - 22:15

Аз ти благодаря, Варг, ти си страхотен съратник!
И мнението ми напълно съвпада с твоето - подписвам се под всяка твоя дума.

P.S. Освен това голямо евалата и за Олог! Он кърти... дървета.
Върнете се в началото Go down
Olog-Нai
Армаук'Нар
Olog-Нai


Брой мнения : 13
Сигли : 40

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyСъб 9 Яну 2010 - 23:32

Мога да къртя я!
Лично си изкарах супер. Нямаше никакъв спад в морала ми. Филм си беше.
Нямам плюене към който и да е. Приемам, това е игра и който желае да се забавлява, може да го прави много, много повече дори и когато е губи. Исках да се забавлявам, забавлявах се.
Върнете се в началото Go down
Shagrath
УрукЪ
Shagrath


Брой мнения : 87
Сигли : 124

Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп EmptyНед 10 Яну 2010 - 13:49

gadina_prokleta написа:
Аз ти благодаря, Варг, ти си страхотен съратник!
И мнението ми напълно съвпада с твоето - подписвам се под всяка твоя дума.

P.S. Освен това голямо евалата и за Олог! Он кърти... дървета.


Съгласенъ. И поздравъ за Ологъ:
https://www.youtube.com/watch?v=X33VINdfU5E и същите: https://www.youtube.com/watch?v=EOW5VTXDS00&feature=related
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Зимен ларп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимен ларп   Зимен ларп Empty

Върнете се в началото Go down
 
Зимен ларп
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
УрукЪ :: Жилищна част :: Бърлога-
Идете на: