УрукЪ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Укрепление на кланъ УрукЪ
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Един теоретичен въпрос...

Go down 
+3
Shagrath
Ghash
gadina_prokleta
7 posters

В ларп сражение, ако сте отряд от 7-8 души с оръжия и доспехи, при нормални ЖТ, какъв противник бихте предпочели:
- петима врагове на по 2 ЖТ
Един теоретичен въпрос... I_vote_lcap57%Един теоретичен въпрос... I_vote_rcap
 57% [ 4 ]
- само един враг на 10 ЖТ
Един теоретичен въпрос... I_vote_lcap43%Един теоретичен въпрос... I_vote_rcap
 43% [ 3 ]
Общо гласове : 7
 

АвторСъобщение
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 9:52

Много ми е важно да знам мнението ви по следния въпрос.

В ларп сражение, ако сте отряд от 7-8 души с оръжия и доспехи, при нормални ЖТ, какъв противник бихте предпочели:
- петима врагове на по 2 ЖТ или
- само един враг на 10 ЖТ.

Тоест кой противник е по-силен. Или са равностойни?
Как мислите? Ако имате някакви съображения, кажете ги.
Върнете се в началото Go down
Ghash
УрукЪ
Ghash


Брой мнения : 58
Сигли : 106

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 13:31

ЪЪЪМ, а къде е отговора "Все тая, пак ще ги смелим"? Усмихнат Брадва
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 14:28

Не, Гаш, наистина ми трябва отговор за целите на изчисляването на баланса на куестовете.
Пита се примерно дали петима на 2 точки са по-силни от един на 10 точки. А може би обратното?
Върнете се в началото Go down
Shagrath
УрукЪ
Shagrath


Брой мнения : 87
Сигли : 124

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 15:16

Зависи, Гад, от противника. Ако е по бързичък... тип Мист, например, предпочита, 5 на по 2 точки.
Върнете се в началото Go down
Pohjoistuuli
УрукЪ
Pohjoistuuli


Брой мнения : 27
Сигли : 70

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 15:33

а тези 7-8 човека по колко ЖТ са?
Върнете се в началото Go down
http://dreamtemple.hit.bg/tititutu/tititatitututu.html
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 16:32

Кой точно е противникът - абстрахираме се. Представи си, че се биеш срещу гадини проклети.
Една гадина на 10 ЖТ или пет гадини на по 2 ЖТ?

Тия 7-8 са с нормални точки - на по 1 ЖТ торс и по 1 ЖТ крайници.
Пък гадините са на общо отчитане - 10 общо или на по 2 общо, независимо къде ги маризят.
Върнете се в началото Go down
nitnelav
Армаук'Нар



Брой мнения : 28
Сигли : 5

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 19:00

ако този който е на 10 точки е гадинката или орк-бих се метнал сам на 5-мата, имам по-голям шанс, но в случай че е рандъм играч-един човек с 10жт се убива по-лесно от 5 на по 2...най-малкото за тях ти трябва няква нормална координация, а ако и те си играят като отбор вече е болка...бих скочил на 5-мата, по забавно ще е
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyВто 23 Юни 2009 - 22:47

Блабла, аз нарочно дадох пример с гадини, щото мра лесно.
Трябват ми още мнения. Просто трябва да знам дали в ларп 5*2=10 или не съвсем...
Върнете се в началото Go down
Babuger
УрукЪ
Babuger


Брой мнения : 90
Сигли : 115

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyСря 24 Юни 2009 - 14:08

5 по 2 не е равно на 10 в ларпът Гад.Ето защо:
-Един противник с 10 тж е много по слаб ако не знае как да се защитава от много хора - тоест да е в непрекъсното движение.
-Противник на 10 тж който не те атакува винаги може да бъде заобиколен и нападнат от всички страни - следователно ще умре за отрицателно време.
-При противници на 2тж нещата са много по различни - те могат да направят засада, да имат някаква тактика, да имат разнообразие в оръжията.
Върнете се в началото Go down
Plamer
Армаук'Нар
Plamer


Брой мнения : 8
Сигли : 0

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyСъб 27 Юни 2009 - 6:57

И аз мисля като Бугера Усмихнат Повечето би трябвало да са по-трудни за обкръжаване и следователно за убиване.
Върнете се в началото Go down
gadina_prokleta
Армаук'Нар
gadina_prokleta


Брой мнения : 287
Сигли : 272

Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... EmptyСъб 27 Юни 2009 - 8:03

Супер, много ви мерси Плезене

И аз нещо такова си мислех, ама в един момент яко се усъмних дали ми е правилна идеята.

Окей, значи сумарните ЖТ на чудовищата в куестовете ще нарастват с (неравна) стъпка с намаляването на броя им. Тоест в куест с 1 чудовище същото ще има повече ЖТ, отколкото сумарните ЖТ на чудовищата в куест с 5 противника. Вече съм нахвърлял схемата (една вечер в Блек Лоуджа на бира :star: ).

Всичко останало е фантазия (:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Един теоретичен въпрос... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Един теоретичен въпрос...   Един теоретичен въпрос... Empty

Върнете се в началото Go down
 
Един теоретичен въпрос...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
УрукЪ :: Жилищна част :: Сметище-
Идете на: