УрукЪ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Укрепление на кланъ УрукЪ
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Стягане на инвентара

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
nitnelav
Армаук'Нар



Брой мнения : 28
Сигли : 5

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyПон 17 Ное 2008 - 21:59

Реших да отправя едно призивче Усмихнат Уруци! Стягайте си инвентара!Отделете малко време и ресурси и си погледнете броните, протекторите и въоръжението...крайно време и да изкараме нещо сносно Усмихнат

ако имате нужда от помощ за нещо-пишете тук или по скайповете
Време е за малко обновление Усмихнат
Върнете се в началото Go down
Plamer
Армаук'Нар
Plamer


Брой мнения : 8
Сигли : 0

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyПон 17 Ное 2008 - 23:12

Абсолютно за! Ако искате може да се разберем - мога да покажа основата за правене на проста ризница, да отидем да си купим тел заедно и тн.! Дайте да направим нещо за инвентара! Трябва прогрес!
Върнете се в началото Go down
nitnelav
Армаук'Нар



Брой мнения : 28
Сигли : 5

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyПон 17 Ное 2008 - 23:27

и в случай че ви домързи да ровичкате из форумите и складовете-заповядайте информация от ларп-бг


1. Метал
- алуминиеви листове, както и листове от друг метал с размери един на два метра може да намерите в завод СтилМет. Намира се на края на булевард Илиянци. Ходи се пеша от гара Север около 1км по мои спомени. Става на въпрос за огромно хале с голям избор от метали и дебелина в мм на листовете. Там има няколко фирми, едната притежава и гилотина на която ще ви отрежат листовете ако купите от тях листовете. Преди около година и нещо един алуминиев лист с дебелина 0.8мм размери 1м на 2м беше 34лв мисля. Сега може и да е повече.
Листове от поцинкована стомана и ламарина можете да намерите на Сточна гара. Докато алуминии се реже много лесно с ножици за рязане на метал, при ламарината нещата стоят по друг начин.

2. Кожа
- Знам два магазина които продават кожа - единия се намира като тръгнеш по сливница по посока женския пазар отлявата страна на булеварда на един ъгъл на една пресечка на сливница. Избора е добър, кожата е много евтина - 7лв линеен метър ( 140см на 100см) е най-евтината. Другия магазин е като тръгнеш по Христо Ботев по посока Централна гара от лявата страна на улицата. Избора е огромен, но цената е 14лв на линеен метър.
- Кожар който се занимава изключително с поправка на кожени облекла и до колкото ми е известно са едва двама в цяла София има на ул. Симеон 44. Моята кафява броня, налакътници, на сестра ми кожената броня, на Асен и на Нориел кожените брони са ушити от него. Кожата се шие само със специални машини, обикновени шивачи няма да ви приемат поръчка затова той е идеален. Добре е да отидете при човека с готово изделие, имам в предвид разкроена броня и да му кажете къде точно искате да ви я зашие. Не отивайте при него два дни преди ларпа защото винаги е отрупан с работа ( все пак много хора си поправят кожените якета). Има машина и за слагане на капси, моите кафяви ботуши дупките за връзките са направени при него. Човека е много точен, няма да ви вземе повече от 5-10лв за цялостно ушиване на броня.
- Ако сте решили да си шиете част или цялата броня най-добре е да вземете от кинкалерия ( магазин за шивашки потребности) специален здрав конец за шиене на кожа ( такъв ползват обущарите) и специални игли за шиене на кожа...техния връх е сплестнат от три страни и изключително остър, по този начин иглата лесно влиза в кожата и не се изкривява.

3. Платове - напоследък като че ли отвориха страшно много магазини за платове в София. Ако тръгнете по улицата минаваща от дясно на Халите по посока женския пазар има поне 5-6 добре заредени магазина. Има и по Дондуков магазини м/у Левски и Ръковска. В магазини за текстил се продават още китеници, много евтини и подходящи за имитиране на броня с космата кожа. Също така се намират и различни дебелини дунапрен. След като си закупите плат, ако искате да си ушиете нещо, но няма кой да ви го ушие, можете да вземете кройки от нета, след това да разкроите дрехата по ваш размер и да отидете при шивач. Илина ми предложи нейната шивачка която има ателие като тръгнеш по Пиротска първия или втория безистен в дясно и в дъното в ляво. Мисля че се казваше Рени, но не съм сигурен. Моята кафява риза тя ми я уши по много обща кройка и снимка с мой плат, но неразкроен, страхотна изработка, пасва ми много добре. За такава услуга ще трябва да се изтръскате с 20-30лв без да броим цената на плата.
Ако сте разкроили нещо и не искате да се разбрига плата е добре да го минете на оверлог, тази услуга я предлагат във всяко шивашко ателие. Като пример давам знамената на Мордор и Гондор, лентите и знаменцата.

4. Други
4.1. Ако сте решили да си направите знаме от плат и ще нарисувате някакъв герб на него ще ви трябват специални текстилни бои. Продавата се в магазина за художници в двора на Художествената академия
4.2. Уплътнения за обезопасяване на щит се продават в един магазин като тръгнеш по Мария Луиза по посока Лъвов мост, от дясно на улицата, след Халите трябва да свиеш по незнам коя точно пресечка ( те там са 2-3 в този участък) и магазина ти се пада отляво почти веднага като тръгнеш по пресечката. Там има много и най-различни специални уплътнения с които можеш да окантиш щита си. На Глор стария щит с вълка е така обезопасен.
4.3. Магазини за дрехи втора ръка - Напоследък забелязвам много магазини "Шик-Шик" за дрехи втора ръка се навъдиха по центъра. Ако си търсиш някаква евтина ларп дрешка там е твоето място.
4.4. Тазове за коли - ползвани за изработка на малки щитове. Принципно се намират във всеки магазин за авточасти, но като чели по улица Симеон ги има най-много или в участъка след кръговото на Сливница по посока Х.Димитър и Орландовци също се намират.
4.4. ПВЦ тръби, фолия, бои и лакове, инструменти, лепила и т.н. общо взето каквото ви душа иска може да намерите в магазините на Сточна Гара. Разбирасе такива неща се намират и в хипермаркети като Mr. Bricolage и Praktiker, въпрос на избор.



enjoy
Върнете се в началото Go down
Shagrath
УрукЪ
Shagrath


Брой мнения : 87
Сигли : 124

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyНед 23 Ное 2008 - 13:29

Ам, га ще се събираме с "Източен вятър" да плетем ризници?

Ако някой не е разбрал, пичовете са решили доброволно и безвъзмездно да ни помогнат с тази задачка. Само да намерим материали...

:scratch:
Върнете се в началото Go down
nitnelav
Армаук'Нар



Брой мнения : 28
Сигли : 5

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyСря 26 Ное 2008 - 15:00

за източен вятър не знам, но с теб трябва да направим алебардите и ако може да ми помогнеш за бронята малко :ow:
Върнете се в началото Go down
Shagrath
УрукЪ
Shagrath


Брой мнения : 87
Сигли : 124

Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара EmptyСря 26 Ное 2008 - 20:43

nitnelav написа:
за източен вятър не знам, но с теб трябва да направим алебардите и ако може да ми помогнеш за бронята малко :ow:
Изненадан :twisted: Усмихнат
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стягане на инвентара Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стягане на инвентара   Стягане на инвентара Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стягане на инвентара
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
УрукЪ :: Жилищна част :: Сметище-
Идете на: